Bestijka.cz - Myshí weblog  

11. července 2005 (pondělí)

<< 02. února
Vlci? Jistě... ale ne na MÉM dvorku, prosím!
16. září >>
Koně v Lysé nad Labem

15:01:01: Panoramixe za Obelixe Zn. Vyměním

Nová řada figurek z Kinder vajíček: Astérix a spol.Většina lidí má své osobní quirky (quirk - z angličtiny "zvláštní chování, výstřednost, manýra"). Někteří lidé jich mají více než ostatní, jiní vystačí s několika málo skutečně speciálními. Například znám člověka, který je schopen všechen volný čas od úterního odpoledne do nedělního rána věnovat skládání puzzle s ilustrací ke knize Terryho Pratchetta. Mimochodem, takového člověka znáte také. Jsem to já!

Zábavné jsou též quirky partnerské, kdy výstřednost, často utajovanou před okolím, sdílí milenecká dvojice. Myslíte si, že jste divní, jen proto, že občas manželovi v erotickém roztoužení namlátíte šňůrou od žehličky? Pcha! Znám dvojici, jejíž poloviny vybíjejí svůj sadismus tak, že schovávají partnerovi drobné hračky do bot nebo na noc pod prostěradlo. Není to úžasné, připomenout si nehynoucí lásku milence, když si ráno v kalupu nazouváte lodičky a něco vás strašlivě bodne do palce? Zjevně to jako ozvláštnění vztahu funguje, protože zmiňovaná dvojice před týdnem (v kritické fázi po sedmi letech soužití!) posvětila svůj svazek sňatkem.

Partnerskou specialitkou Altaira a mě je obdarovávání Kinder vajíčky. Květinami nepohrdnu, ale takové opravdové překvapení v lahodné mléčné čokoládě, to je dárek, který potěší naněkolikrát, vždy a spolehlivě. Děti je milují, mazlíčci je mají rádi a my rozhodně nehodláme zastírat, jak zbožňujeme sladké.

S aktuální letní sérií (plastový obal je způli naplněn čokoládou a křupavými kuličkami, v druhé půlce je hračka) Astérix má vajíčková vášeň znovu zaplála. Obvykle o tematické figurky nestojím, spíš chci, aby hračka měla kolečka a fungovala, Astérixe si ale ujít nenechám! S Altairem jsme se shodli, že jako dětem nám legendární komixové postavy udatných keltských bojovníků nic neříkaly a až teď, v dospělosti, dokážeme ocenit intelektuálně-historickou stránku vtipných průpovídek. Nedávno zakoupené dvě sbírky komiksů v knižní podobě jsem přelouskala jako nic a řada Magic Kinder se právě včas trefila do fáze hlubokého nadšení.

Kupujeme tedy vajíčka a sbíráme. Altair dává při výběru vejce průchod náhodě, zatímco já s každým pečlivě chrastím, jestli rachtá tím správným astérixovským způsobem. Daří se nám oběma, Kelty nacházíme asi ve třetině překvapení.

Nebojte, netrpíte vadou zraku, Panoramix a Říman jsou na obrázku skutečně dvakrátV tuto chvíli mám sbírku pěti figurek z komiksu Astérix a Obelix, plus několik dalších legrací na dané téma (plastové puzzle s obrázkem Obelixe na hromadě mrtvol, variaci na hru Blechy s prsícími se Kelty, magnety na ledničku). Mám zájem o figurky a chci je všechny! Problém je v tom, že bych ráda každou jinou, bohužel se mi ale sešli dva druidové Panoramixové a dva římští vojáci s monoklem na oku a ohnutým kopím (viz foto). Perlou mé sbírky je zatím Astérix popíjející kouzelný nápoj. Chtěla bych ještě určitě alespoň frajera Obelixe a jeho psíka Idefixe.

Nabízím proto výměnu. Pokud máte Idefixe, Obelixe, nebo jinou figurku z aktuální Kinder série, ozvěte se mi. Určitě se dohodneme! Můžete dostat úžasného druida Panoramixe s ručně malovaným zlatým srpem a kotlem čarovného nápoje, nebo okouzlujícího Římana s rozbitým obličejem - vypadá opravdu politováníhodně! A samozřejmě pro milovníky pohyblivých objektů tu mám asi milión různě datovaných Kinder skládacích hejblátek (opravdu nevím, co s tím budeme dělat, asi obdarujeme nějaký dětský domov :-).

Že žádnou z figurek nevlastníte? To je ovšem nejvyšší čas koupit pro sebe nebo kamaráda vajíčko s překvapením! Jděte do toho! Nechejte se zlákat reklamou! Vychovávejte své potomky ke konzumnímu životu, ať je pak velký svět nezaskočí. Kupte jim Kinder Surprise (pozor, nevhodné pro děti do tří let, obsahuje malé části)!

Komentáře

<< 02. února
Vlci? Jistě... ale ne na MÉM dvorku, prosím!
16. září >>
Koně v Lysé nad Labem