Bestijka.cz - Myshí weblog  

22. srpna 2003 (pátek)

<< 20. srpna
Vltava 2003 - Altairovy první vodácké zážitky
01. září >>
Myši v Milionáři - sledujte zítra ve 20:00 Novu

21:24:50: O senilitě

Dva důchodci sedí v parku na lavičce, když kolem nich propluje fešné děvče. Jeden se otočí k druhému a říká: "Řekni, pamatuješ, jak jsme se dřív honili za takovýmahle holkama?" Druhý pár minut hluboce přemýšlí a pak povídá: "Jasně, že se pamatuju, jak jsme se za nima honili... ale... nějak si ti nemůžu vzpomenout, proč?"

...Ha ha ha. Tak přesně takhle je na tom můj pes.

Z několika nezávislých zdrojů jsem se doslechla, že na našem sídlišti začínají hárat feny (jo jo, už zas :-\...). Danem vždycky samčí hormony cloumaly ostošest - když přišla hárací doba, byl doma ještě otravnější než obvykle, venku zdrhal při sebemenší příležitosti a vracel se až pozdě večer. Bláhově jsem doufala, že ho to ve stáří přejde.

Dnes, ve svých čtrnácti letech, je pes opět v očekávání říje protivný jak osina v zadku. Puzení, které ho žene ven vstříc novým dobrodružstvím, věkem nepolevilo. Rozdíl je v tom, že si Dan zjevně nemůže vzpomenout, co vlastně tam venku kdysi dělával.

Pustila jsem ho na našem obvyklém venčícím místě mezi Háji a Opatovem. Okamžitě vyrazil a začal zuřivě pobíhat po okolí. Zarputilé odhodlání ve tváři se postupně měnilo v otisk užaslého chaosu. Tady někde to přece musí být! Vždycky to bylo někde okolo. Takové to... no... sakra, co já jsem to vlastně...

Ulovil zbytek výtečné, napolo již rozložené housky, ale neuspokojilo ho to tak, jako obvykle.

Těžce oddechujícího (holt ani srdíčko už není, co bývalo), zmateného a nasraného psa jsem po pár minutách raději odlovila na pamlsek a připoutala zpátky na vodítko. Zase s ním týden dva nebude k vydržení. Nu, co se dá dělat.

Taky se tak těšíte, až budete senilní?

Komentáře

<< 20. srpna
Vltava 2003 - Altairovy první vodácké zážitky
01. září >>
Myši v Milionáři - sledujte zítra ve 20:00 Novu