Bestijka.cz - Myshí weblog  

08. srpna 2003 (pátek)

<< 02. srpna
On vs. Ona (pohlaví želvy nádherné)
20. srpna >>
Vltava 2003 - Altairovy první vodácké zážitky

Dali byste 1000 Kč za to, aby váš osobní počítač vypadal víc "cool"?14:15:59: O vyfintěných počítačích a rozhazovačnosti majitelů hardwaru

Aisha v celé své kráseMoje workstation Aisha má zhruba půl roku nový kabátek. Altair mi vzhled pracovní stanice tiše závidí, a protože své Eponě stejný case koupit nemůže, chodí Aishu alespoň ukazovat návštěvám. Některé se přijdou podívat i několikrát. Při pohledu na počítač pochvalně brumlají. Aisha je prostě Dáma s velkým D.

Jelikož se mi standardní šeď počítačových skříní oškliví, dbala jsem při výběru nového ošacení krom kvality i na výběr barvy. Pokud chcete všechny součásti barevně sladěné, zbývá krom šedivé v podstatě jen černá. Zkombinovala jsem tedy černo-stříbrný case, černo-stříbrný LCD monitor, černou myš a klávesnici. Výsledek si prohlédněte sami. Za pěkné technokratické fotogafie děkuji Altairovi.

KlávesniceShodli jsme se, že je super, že dnes už můžete za rozumnou cenu pořídit PC, které vypadá fakt dobře. Pracovní skříně, kde po skončení brouzdání můžete ošklivý stroj zavřít za vyřezávané dřevěné dveře nebo aspoň přikrýt plentou, patrně přestanou být aktuální dřív než je někdo vůbec začne používat. Vizionářsky předpokládám, že tak jako u nás doma, za pár let se ve většině domácností computer stane součástí dne, rodinným miláčkem, kterému se budou se svými starostmi a radostmi svěřovat děti i prarodiče. Dědeček, ač nikdy neuvařil ani čaj, napeče podle online kuchařky a pubertální dcera zasněně stráví mnohé hodiny na chatu se svou první velkou láskou. Ve virtálním světě budeme všichni happy and free, jen pár psychicky slabších, kteří to přehnali s gamesením, odvezou do ústavů pro duševně vyšinuté. Idylka 8-}. Ale zpět k realitě.

Dnes už není problém objednat si opravdu pěkný case oranžové barvy. Seženete i počítač s mimikrami a funkcionalitou Hi-Fi věže, což mne nijak neláká. Včera ovšem Altair na webu našeho HW dodavatele objevil dva fascinující přídavky ke skříni NEON Light. Prvním je průhledná boční stěna skříně. A abyste mohli vnitřnosti svého miláčka odhalit s ještě větší umělecko-industriální silou, nabízí Alzasoft speciální katodovou trubici vrhající modré, červené nebo zelené světlo. Jak perverzní!

Skříň stála patnáct set. Průhledná bočnice je k mání za bezmála pět set a katodová trubice dalších pět. Jednoduchým výpočtem docházím k úsudku, že koupit za takových podmínek bočnici a osvětlení je čiré bláznovství.

Jenže...

Přední panel skříněVždycky jsem vizuální stránkou harwaru pohrdala. Jediným zlepšením, kterého se kdy mé stroje dočkaly, byl ostře zelený kryt s beruškami na Nokii 5110. Nyní však začínám pozorovat nepřekonatelné nutkání k činům, za něž jsem se Altairovi vysmívala. Ohledně průhledného krytu jsem už téměř rozhodnutá a na katodovou trubici pravděpodobně taky dojde. Začínám mít snad slabost nejen pro software (viz např. mé rozbory psychologie MS SQL Serveru 2000), ale i pro hardware? Jsem blázen, když mi na vzhledu počítače záleží víc než na vizáži mého přítele? Co si myslíte o převlékání počítačů vy? Záleží vám na tom, jak vaše workstation vypadá, nebo jste nad fyzickou stránku věci povzneseni (cha, jediné, na čem opravdu záleží je kernel, co :-)?

Komentáře

<< 02. srpna
On vs. Ona (pohlaví želvy nádherné)
20. srpna >>
Vltava 2003 - Altairovy první vodácké zážitky